Nagłośnienie-Warszawa na Facebook'u
Nagłośnienie-Warszawa.pl - Warszawa
Konferencja - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Tłumaczenia symultaniczne- Nagłośnienie-Warszawa.pl
Piknik / Plener mini - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Zespół Muzyczny - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Konferencja - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Tłumaczenia symultaniczne - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Piknik - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Obsługa techniczna - Zespół Muzyczny - Nagłośnienie-Warszawa.pl
PL |
EN

CO NOWEGO?

 

Zespół techniczny

Zdajemy sobie sprawę z różnicy między koncertem rockowym a bankietem w hotelu - dlatego nasz zespół składa się wyłącznie z wykwalifikowanych specjalistów, którzy służą radą na miejscu. Każdy technik zna język angielski i jest schludnie ubrany, stosownie do okoliczności.

Bankiety, urodziny, rocznice - obsługa techniczna imprez

Czy na sali jest akustyk?

Wieloletnie doświadczenie wyniesione z pracy w teatrach pozwala nam stwierdzić z całą pewnością jedno - widzowie (uczestnicy konferencji, eventu) nie chcą doświadczać pełnej mocy naszych głośników. Należy zapewnić zrozumiałość mowy, ale najlepiej w taki sposób, żeby słuchacze nie zdawali sobie sprawy z nagłośnienia na sali. Jako jedni z nielicznych w branży, tak właśnie realizujemy imprezy.

Ciekawostki  Pasmo przenoszenia zestawów nagłośnienia

Ciekawostki z dziedziny akustyki - dla pasjonatów wszystkiego, co wiąże się z dźwiękiem...

Potrzebuję 10000 W ?

Moc zestawu niewiele mówi o rzeczywistej głośności i dlatego nie powinna być głównym parametrem, decydującym o wyborze zestawu nagłośnieniowego na dany event. Dlaczego? Po pierwsze są różne sposoby pomiaru mocy zestawów (zauważcie, że moc głośników komputerowych często kilkakrotnie przekracza moc profesjonalnych zestawów nagłośnieniowych). Po drugie - ważniejszym parametrem od mocy jest maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (SPL) - ten parametr możemy bez obaw porównywać dla różnych zestawów (i w ten sposób dobierać zestaw na określoną imprezę).

Dwa razy głośniej - ile to dB?

Jak powszechnie wiadomo, decybel (dB) jest miarą mało intuicyjną (fachowe określenie brzmi - logarytmiczną). Najlepszym tego przykładem jest fakt, że zmiana głośności o 1 dB jest dostrzegalna tylko przez niewielką część społeczeństwa, natomiast dwukrotna zmiana głośności (mówimy o wrażeniu słuchowym) to zmiana o zaledwie 10 dB.

Dostawimy kilka paczek, to będzie głośniej...

Podwojenie liczby źródeł dźwięku (np. urządzeń głośnikowych), skutkuje wzrostem poziomu ciśnienia akustycznego o zaledwie 3 dB! Mając więc 4 urządzenia głośnikowe na sali i dostawiając kolejne 4, zyskujemy ledwo odczuwalny wzrost głośności. Chcąć dwukrotnie zwiększyć głośność, należałoby dziesięciokrotnie zwiększyć liczbę źródeł (w tym przypadku - dostawić 36 urządzeń głośnikowych...).

Zwiększenie liczby urządzeń najczęściej stosuje się w celu uzyskania lepszego pokrycia nagłaśnianej powierzchni. W idealnym przypadku w każdym punkcie sali poziom dźwięku powinien być jednakowy.

Liczba urządzeń głośnikowych a poziom głośności

Głośnik, kolumna...

Oba pojęcia są powszechnie, i niesłusznie, stosowane w odniesieniu do zestawu głośnikowego (zwanego też urządzeniem głośnikowym). Zestaw głośnikowy składa się z obudowy, głośnika (lub głośników), zwrotnicy (dla urządzeń z conajmniej dwoma głośnikami), wzmacniacza akustycznego (urządzenia aktywne). Natomiast kolumna głośnikowa to rodzaj urządzenia głośnikowego, składającego się z kilku jednakowych głośników umieszczonych w linii, w jednej obudowie.