Nagłośnienie-Warszawa na Facebook'u
Nagłośnienie-Warszawa.pl - Warszawa
Konferencja - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Tłumaczenia symultaniczne- Nagłośnienie-Warszawa.pl
Piknik / Plener mini - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Zespół Muzyczny - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Konferencja - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Tłumaczenia symultaniczne - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Piknik - Nagłośnienie-Warszawa.pl
Zespół Muzyczny - Nagłośnienie-Warszawa.pl
PL |
EN

TŁUMACZENIA SYMULTANICZNE

Tłumaczenia symultaniczne stały się na przestrzeni ostatnich lat nieodłącznym elementem każdej międzynarodowej konferencji. Tłumacze znajdują się w specjalnych dźwiękoszczelnych kabinach, tłumacząc przy pomocy specjalistycznego sprzętu na bieżąco to, co mówią prelegenci. Uczestnicy konferencji odbierają przekład przy pomocy niewielkich odbiorników ze słuchawkami.

Tłumaczenia symultaniczne na kilka języków

Tłumaczenia symultaniczne - schemat

W przeciwieństwie do tłumaczeń konsekutywnych tłumaczenia symultaniczne pozwalają na jednoczesne tłumaczenie na kilka (kilkanaście) języków. Uczestnicy konferencji, wyposażeni w odbiorniki ze słuchawkami, sami wybierają język tłumaczenia.

Przy pomocy naszego sprzętu jesteśmy w stanie zrealizować konferencję dla 1000 uczestników i 12 języków docelowych.

Sprzęt najwyższej jakości

Sprzęt do tlumaczeń symultanicznych TAIDEN

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce dysponujemy sprzętem do tłumaczeń symultanicznych firmy TAIDEN. Firma posiada w swojej ofercie ponad 400 urządzeń dedykowanych do profesjonalnych rozwiązań dyskusyjnych. Na długiej liście referencji firmy znajdują się m.in. spotkanie G20 w Meksyku (tłumaczenia symultaniczne na 14 języków jednocześnie), instalacja w siedzibie głównej ONZ, instalacja w siedzibie głównej Banku Światowego czy obsługa igrzysk olimpijskich w Pekinie. W Europie firma wciąż jest mało popularna, mimo parametrów przewyższających europejską konkurencję.

Tłumacze

Współpracujemy ściśle z tłumaczami i biurami tlumaczeń. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych i sprawdzonych tłumaczy, również specjalizujących się w określonej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo i in.). Tłumaczenia symultaniczne to najbardziej wymagająca forma tłumaczeń - tłumacze muszą się wykazać nie tylko biegłą znajomością języka obcego, ale także doskonałą pamięcią i wysoką odpornością na stres. Sprawny i rzetelny przekład pozwala na swobodną dyskusję w międzynarodowym gronie.

Zapewniamy kompleksową obsługę - tłumaczy, sprzęt do tłumaczeń symultanicznych, sprzęt nagłośnieniowy (głośniki, mikrofony), opcjonalnie multimedia (telewizory plazmowe, projektory) i oświetlenie.

Zespół techniczny

Zatrudniamy wyłącznie techników i realizatorów dźwięku z wieloletnim doświadczeniem w branży. Wszyscy pracownicy obsługujący tłumaczenia symultaniczne od lat związani są z branżą i realizowali konferencje dla największych hoteli i klientów z całego świata. Każdy technik zna język angielski i jest ubrany stosownie do okoliczności - garnitury nie są rzadkością.

Zespół obsługi konferencji

Cennik

Ceny zawierają kompleksową obsługę techniczną konferencji, w tym nowoczesny sprzęt do tłumaczeń symultanicznych TAIDEN oraz wykwalifikowany zespół obsługi technicznej. Opcjonalnie nagłośnienie oraz usługi tłumaczy (ceny dotyczą tłumaczy j. angielskiego). Transport na terenie Warszawy jest bezpłatny.

Tłumaczenia symultaniczne cennik

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie - przejdź do najczęściej zadawanych pytań.

 

System do tłumaczeń symultanicznych HCS firmy TAIDEN to jeden z najnowocześniejszych systemów na rynku. W pełni cyfrowy, zapewnia 80-decybelowy (dB(A)) odstęp sygnału od szumu. System składa się z wielu elementów - jednostki centralnej, transmittera, promienników, pulpitów tłumaczy, czy odbiorników ze słuchawkami. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystkie te elementy.

Zapraszamy do kontaktu w celu zamówienia bezpłatnej wyceny.

System tłumaczeń symultanicznych TAIDEN

Nasz system do tłumaczeń symultanicznych korzysta z fal podczerwonych do przesyłania sygnałów między nadajnikiem, a odbiornikami. Dzięki temu tłumaczony dźwięk nie wydobywa się na zewnątrz pomieszczenia i jest trudniejszy do przechwycenia przez osoby niepowołane.

System tłumaczeń symultanicznych TAIDEN - odbiorniki


Kabiny tłumaczy

Dźwiękoszczelne kabiny do tłumaczeń symultanicznych umieszczane są zwykle z tyłu pomieszczenia. Są lekkie, proste w instalacji, dźwiękoszczelne i zapewniają odpowiednie warunki dla tłumaczy (m.in. wentylację). Zazwyczaj w kabinie pracuje dwóch tłumaczy (tłumaczących ten sam język), którzy zmieniają się co pół godziny ze względu na dużą trudność tłumaczeń symultanicznych. W przypadku tłumaczeń na więcej języków wymagana jest większa liczba kabin. Wszystkie nasze kabiny spełniają normy ISO 4043.

Kabiny tłumaczy

Tłumaczenia konsekutywne

Czasem podczas konferencji i eventów praktykuje się inny rodzaj tłumaczeń - tłumaczenia konsekutywne. Mówca co kilka zdań robi przerwę w wystąpieniu, umożliwiając tłumaczowi przekład jego treści na język słuchaczy. Przy liczbie słuchaczy przekraczającej 30-40 osób, niezbędne jest nagłośnienie (mikrofony dla mówcy i tłumacza). Ten rodzaj tłumaczenia nie pozwala na jednoczesny przekład na kilka języków, jest natomiast tańszy od tłumaczenia symultanicznego, ponieważ na ogół wystarcza jeden tłumacz i nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt (kabiny, odbiorniki itp.).

Rejestracja tłumaczeń symultanicznych

Tłmaczenia symultaniczne rejestracja

Specjalizujemy się także w profesjonalnej rejestracji tłumaczeń symultanicznych. Każdy język tłumaczenia rejestrowany jest osobno, a stosowanie najwyższej klasy urządzeń rejestrujących zapewnia doskonałą jakość dźwięku oraz 100% pewność nagrania. Klient otrzymuje nagranie w postaci plików audio .WAV lub.MP3 z odpowiednia kompresją dynamiki oraz normalizacją poziomów.